Тема 1. Кримінальне право: поняття, предмет, метод, принципи та місце в системі наук. Кримінальне право як галузь права, законодавства, навчальна дисципліна та юридична наука. Кримінальне право як галузь права: поняття, предмет, методи та взаємозв’язок із суміжними галузями права. Принципи кримінального права. Кримінальне право як галузь законодавства. Наука кримінального права, предмет, функції і методи науки кримінального права. Кримінальне право як навчальна дисципліна, її предмет, основні методи та форми вивчення.
Тема 2. Система кримінального права України. Поняття системи кримінального права. Загальна та Особлива частини кримінального права України, їх особливості та взаємозв’язок. Інститут кримінального права.
Тема 3. Закон про кримінальну відповідальність. Завдання Кримінального кодексу України. Поняття закону про кримінальну відповідальність, його ознаки, завдання та значення. Закон про кримінальну відповідальність як джерело кримінального законодавства. Загальна та Особлива частини Кримінального кодексу, їх єдність, взаємозв’язок та відмінність. Кримінально-правові норми. Співвідношення норми і статті закону про кримінальну відповідальність. Види кримінально-правових норм: забороняючі, дефінітивні (роз’яснюючі), заохочувальні (стимулюючі), обмежувальні. Структура статей Особливої частини Кримінального кодексу України. Види диспозицій і санкцій статей Особливої частини Кримінального кодексу України.
Тема 4. Вина та її форми. Поняття «вина». Форми вини. Умисел і його види. Необережність та її види.
Тема 5. Поняття та підстава кримінальної відповідальності. Теоретичні концепції визначення сутності кримінальної відповідальності. Кримінальна відповідальність як вид юридичної відповідальності. Поняття й ознаки кримінальної відповідальності. Співвідношення кримінальної відповідальності та кримінального покарання. Виникнення і припинення кримінальної відповідальності. Об’єктивна та суб’єктивна підстава кримінальної відповідальності. Форми реалізації кримінальної відповідальності: засудження винного не поєднане з призначенням покарання; засудження винного поєднане з призначенням покарання, від відбування якого особа звільняється; застосування покарання.
Тема 6. Повторність, сукупність і рецидив кримінального правопорушення. Поняття й ознаки множинності кримінального правопорушення. Поняття та види одиничного кримінального правопорушення. Сукупність, повторність, рецидив кримінального правопорушення.
Тема 7. Поняття кримінального правопорушення (злочинного діяння). Класифікація кримінальних правопорушень. Визначення поняття кримінального правопорушення: формальне, матеріальне, формально-матеріальне, їх суть. Ознаки кримінального правопорушення. Суспільна небезпека як матеріальна ознака злочину. Значення суспільної небезпеки. Протиправність як формальна ознака злочину. Співвідношення суспільної небезпеки і протиправності. Винність як ознака злочину: зміст та значення. Караність як невід’ємна ознака злочину. Органічна єдність ознак злочину. Малозначність діяння та її кримінально-правове значення. Кримінальні проступки. Відмінність кримінального правопорушення від інших правопорушень. Класифікація кримінального правопорушення за ступенем тяжкості та її кримінально-правове значення. Критерії класифікації кримінального правопорушення.
Тема 8. Склад кримінального правопорушення (злочинного діяння): поняття, ознаки, види. Поняття складу кримінального правопорушення і його значення. Вичерпний перелік складів кримінального правопорушення у чинному законодавстві. Співвідношення понять кримінального правопорушення і складу кримінального правопорушення. Види складів кримінального правопорушення. Види складів кримінального правопорушення за ступенем суспільної небезпеки. Види складів кримінального правопорушення за способом описання у статті. Види складів кримінального правопорушення за конструкцією об’єктивної сторони. Склад кримінального правопорушення і кваліфікація кримінального правопорушення. Поняття кваліфікації кримінального правопорушення і її значення. Елементи складу кримінального правопорушення та їх зміст. Обов’язкові та факультативні ознаки складу кримінального правопорушення.
Тема 9. Об’єкт кримінального правопорушення (злочинного діяння). Об’єкт кримінального правопорушення: поняття та кримінально-правове значення. Предмет кримінального правопорушення та потерпілий від кримінального правопорушення. Класифікація об’єктів кримінального правопорушення.
Тема 10. Об’єктивна сторона кримінального правопорушення (злочинного діяння). Поняття та значення об’єктивної сторони кримінального правопорушення. Суспільно небезпечне діяння (дія чи бездіяльність). Суспільно небезпечні наслідки: поняття, види. Причинний зв’язок між діянням (дією чи бездіяльністю) та суспільно небезпечними наслідками. Місце, час, обстановка, спосіб, знаряддя та засоби вчинення кримінального правопорушення.
Тема 11. Суб’єкт кримінального правопорушення (злочинного діяння). Поняття суб’єкта кримінального правопорушення, його ознаки та види. Проблема кримінальної відповідальності юридичних осіб. Вік кримінальної відповідальності. Підстави зниження віку кримінальної відповідальності за окремі кримінальні правопорушення.
Тема 12. Суб’єктивна сторона кримінального правопорушення (злочинного діяння). Поняття та значення суб’єктивної сторони кримінального правопорушення. Поняття та значення вини. Умисел та його види. Необережність та її види. Змішана форма вини. Мотив і мета кримінального правопорушення. Помилка, її види та значення для кримінальноїтвідповідальності.
Тема 13. Кваліфікація кримінальних правопорушень. Поняття кваліфікації кримінальних правопорушень. Види кваліфікації кримінальних правопорушень. Підстави кваліфікації кримінальних правопорушень.
Тема 14. Стадії вчинення кримінального правопорушення (злочинного діяння). Поняття та види стадій вчинення кримінального правопорушення. Готування до кримінального правопорушення, його поняття, об’єктивні і суб’єктивні ознаки. Види готування до кримінального правопорушення. Відмежування готування до кримінального правопорушення від виявлення наміру вчинити злочин. Кваліфікація готування до кримінального правопорушення. Замах на кримінальне правопорушення, його поняття, об’єктивні і суб’єктивні ознаки. Види замаху на кримінальне правопорушення: закінчений та незакінчений замах на кримінальне правопорушення, замах на непридатний об’єкт та замах непридатними засобами. Відмежування замаху від готування до кримінального правопорушення. Кваліфікація замаху на кримінальне правопорушення. Закінчене кримінальне правопорушення. Поняття закінченого кримінального правопорушення. Особливості визначення моменту закінчення окремих складів кримінальних правопорушень. Добровільна відмова від вчинення кримінального правопорушення. Поняття та ознаки добровільної відмови від доведення кримінального правопорушення до кінця. Відмежування добровільної відмови від дійового каяття. Кримінально-правові наслідки добровільної відмови від доведення кримінального правопорушення до кінця.
Тема 15. Кримінальна відповідальність за незакінчене кримінальне правопорушення. Добровільна відмова при незакінченому кримінальному правопорушенні. Кримінальна відповідальність за готування до кримінального правопорушення і замах на кримінальне правопорушення. Поняття «добровільна відмова». Підстава настання кримінальної відповідальності при добровільній відмові при незакінченому кримінальному правопорушенні.
Тема 16. Поняття й ознаки співучасті. Поняття і значення співучасті у кримінальному правопорушенні, її об’єктивні і суб’єктивні ознаки. Відмежування співучасті від причетності до кримінального правопорушення. Суб’єктивні ознаки співучасті у кримінальному правопорушенні. Спільність умислу співучасників. Особливості інтелектуального моменту умислу співучасників. Вольовий момент умислу співучасників. Відмежування умислу від «необережного спричинення».
Тема 17. Форми співучасті. Поняття «форми співучасті». Проста і складна співучасть. Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією.
Тема 18. Види співучасників. Види співучасників кримінального правопорушення та їх визначення в КК України. Виконавець (співвиконавець) злочину. Організатор кримінального правопорушення. Підбурювач до вчинення кримінального правопорушення. Способи підбурювання до кримінального правопорушення. Об’єктивні і суб’єктивні ознаки підбурювання Пособник кримінального правопорушення.
Тема 19. Кримінальна відповідальність співучасників. Підстава кримінальної відповідальності співучасників кримінального правопорушення. Відповідальність та кваліфікація дій співучасників кримінального правопорушення при різних формах співучасті. Кримінальна відповідальність організаторів та учасників організованої групи, злочинної організації Спеціальні питання кримінальної відповідальності співучасників кримінального правопорушення.
Тема 20. Обставини, що виключають кримінальну протиправність діяння. Поняття та юридична природа обставин, що виключають протиправність діяння. Необхідна оборона: поняття, ознаки, умови правомірності. Перевищення меж необхідної оборони. Уявна оборона: поняття за Кримінальним кодексом України, юридична природа та основні різновиди. Вплив уявної оборони на кримінальну відповідальність особи. Затримання особи, що вчинила злочин: поняття, ознаки, умови правомірності, відмінність від необхідної оборони. Відповідальність за перевищення заходів, необхідних для затримання правопорушника. Крайня необхідність: поняття, ознаки, умови правомірності, відмінність від необхідної оборони. Проблеми відповідальності за перевищення меж крайньої необхідності. Фізичний або психічний примус: поняття та ознаки. Кримінально-правове значення фізичного та психічного примусу. Виконання наказу або розпорядження: поняття та основний кримінально-правовий зміст. Поняття та ознаки явно злочинного наказу або розпорядження. Правові наслідки відмови від виконання явно злочинного наказу або розпорядження. Особливості кримінально-правової оцінки ситуації, в якій особа виконала наказ або розпорядження за обставин, коли вона не усвідомлювала і не могла усвідомлювати його злочинного характеру. Діяння, пов’язане з ризиком: поняття та основний кримінально-правовий зміст. Поняття та ознаки виправданості ризику за Кримінальним кодексом України. Невиправданий ризик та його кримінально-правове значення. Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації: поняття та основний кримінально-правовий зміст.
Тема 21. Поняття та цілі, види покарання. Поняття покарання та ознаки покарання. Мета покарання: кара, виправлення, загальна та спеціальна превенція. Система та види покарань, її ознаки та значення. Види покарань: штраф; позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу; позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю; громадські роботи; виправні роботи; службові обмеження для військовослужбовців; конфіскація майна; арешт; обмеження волі; тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців; позбавлення волі на певний строк; довічне позбавлення волі. Класифікація видів покарань. Критерії класифікації. Характеристика основних покарань, додаткових покарань, покарань, що можуть призначатися і як основні, і як додаткові. Характеристика окремих видів покарань, підстави та умови їх застосування. Порядок заміни покарання одного виду іншим.
Тема 22. Призначення покарання. Звільнення від покарання та його відбування. Поняття призначення покарання. Підстави призначення покарання. Принципи призначення покарання: законність покарання, визначення покарання в судовому вироку, обгрунтованність й обов'язковість мотивування покарання у вироку, гуманність покарання, індивідуалізація, справедливість покарання. Загальні засади призначення покарання, їх поняття та зміст. Загальна характеристика та значення для призначення покарання обставин, які пом’якшують та обтяжують покарання. Призначення покарання за сукупністю вироків. Правила призначення покарання за сукупністю вироків. Порядок приєднання за сукупністю вироків додаткових покарань. Правила переведення менш суворих покарань у більш суворі. Порядок обчислення строків покарання. Поняття звільнення від покарання та його відбування. Види звільнення: безумовне і умовне звільнення. Поняття та ознаки умовного звільнення від покарання. Звільнення від відбування покарання з випробуванням, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Звільнення від відбування покарання з випробуванням. Обов’язки, які покладає суд на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням. Застосування додаткових покарань у разі звільнення від відбування основного покарання з випробуванням. Правові наслідки звільнення від відбування покарання з випробуванням. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Підстави застосування умовно-дострокового звільнення. Іспитовий строк при умовнодостроковому звільненні. Наслідки умовно-дострокового звільнення. Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Підстави застосування звільнення від відбування покарання. Звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до семи років. Умови звільнення. Безумовне звільнення від покарання: звільнення від покарання, якщо буде визнано, що з урахуванням бездоганної поведінки і сумлінного ставлення до праці цю особу на час розгляду справи в суді не можна вважати суспільно небезпечною, звільнення у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку, заміна невідбутої частини покарання більш м'яким, звільнення від покарання за хворобою. Амністія і помилування як підстави звільнення від покарання та його відбування. Звільнення від покарання у зв'язку з втратою особою суспільної небезпечності. Звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку
Тема 23. Судимість. Обмежувальні заходи. Поняття та кримінально-правове значення судимості. Виникнення і припинення судимості. Способи припинення судимості. Правові наслідки припинення судимості. Погашення судимості: поняття та умови. Строки погашення судимості та порядок їх обчислення. Особливості обчислення строку погашення судимості у випадку закінчення строків давності виконання обвинувального вироку, при достроковому звільненні від відбування покарання, заміні невідбутої частини покарання більш м’яким. Переривання строку погашення судимості. Зняття судимості: поняття, значення та порядок застосування. Обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство.
Тема 24. Особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх. Примусові заходи виховного характеру: поняття, підстави та порядок застосування. Види покарань, які можуть бути застосовані до неповнолітніх: штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк. Особливості призначення покарання неповнолітнім, їх звільнення від відбування покарання з випробуванням, звільнення від покарання із застосування примусових заходів виховного характеру, звільнення від кримінальної відповідальності та відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності, умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, погашення та зняття судимості.
Тема 25. Інші заходи кримінально-правового характеру. Поняття та види заходів кримінально-правового характеру. Поняття, підстави та мета застосування примусових заходів медичного характеру. Особи, до яких застосовуються примусові заходи медичного характеру. Види примусових заходів медичного характеру. Критерії призначення примусових заходив медичного характеру. Продовження, зміна або припинення примусових заходів медичного характеру. Зарахування часу застосування примусових заходів медичного характеру до строку покарання. Примусове лікування. Підстава застосування примусового лікування. Особи, до яких застосовується примусове лікування. Порядок здійснення примусового лікування. Поняття та підстави застосування спеціальної конфіскації. Заходи кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб: поняття, підстави застосування, види (штраф, конфіскація майна, ліквідація). Підстави для звільнення юридичної особи від застосування заходів кримінально-правового характеру. Загальні правила застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру.
Тема 26. Звільнення від кримінальної відповідальності. Поняття звільнення від кримінальної відповідальності. Передумови та підстави звільнення від кримінальної відповідальності. Порядок звільнення, його кримінально-правові наслідки. Види звільнення від кримінальної відповідальності. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям. Відмінність дійового каяття від добровільної відмови від доведення злочину до кінця. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням винного з потерпілим. Поняття примирення з потерпілим, відшкодування завданих збитків, усунення заподіяної шкоди. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на поруки. Умови та строки поручительства. Вимоги до поведінки особи, яку було передано на поруки. Кримінально-правові наслідки порушення особою умов передачі її на поруки. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обстановки. Характеристика діяння, що втратило суспільну небезпечність, та особи, яка перестала бути суспільно небезпечною. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Тривалість строків та порядок їх обчислення.
Тема 27. Загальна характеристика системи Особливої частини кримінального права. Злочини проти основ національної безпеки України. Поняття та система Особливої частини кримінального права України. Загальна характеристика злочинів проти основ національної безпеки України. Поняття злочинів проти основ національної безпеки України. Класифікація злочинів, передбачених розділом І Особливої частини КК України.
Злочини проти зовнішньої безпеки України. Злочини проти політичної безпеки України. Злочини проти внутрішньої безпеки України. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. Посягання на життя державного чи громадського діяча. Диверсія. Державна зрада. Спеціальні умови звільнення від кримінальної відповідальності за державну зраду. Шпигунство. Спеціальні умови звільнення від кримінальної відповідальності за шпигунство. Інші злочини проти основ національної безпеки України. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.
Тема 28. Кримінальні правопорушення проти життя та здоров'я особи. Загальна характеристика кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи. Поняття вбивства. Безпосередній об’єкт вбивства. Момент початку та припинення життя. Момент настання смерті. Види умисного вбивства. Диференціація відповідальності за вбивство за чинним кримінальним законодавством України. Основний склад умисного вбивства. Ознаки вбивства. Види умисного вбивства з пом’якшуючими ознаками. Кримінальні правопорушення проти здоров'я особи. Кримінальні правопорушення, що ставлять в небезпеку життя або здоров’я особи.
Тема 29. Кримінальні правопорушення проти волі, честі та гідності особи. Загальна характеристика кримінальних правопорушень проти волі, честі та гідності особи. Кримінальні правопорушення проти волі, честі та гідності особи, що пов’язані із незаконним позбавленням волі. Кримінальні правопорушення проти волі, честі та гідності особи, що не пов’язані із незаконним позбавленням волі.
Тема 30. Кримінальні правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості особи. Загальна характеристика кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканності особи. Статева свобода і статева недоторканість як об’єкти кримінально-правової охорони: поняття та співвідношення. Вчинення кримінального правопорушення групою осіб як особливо кваліфікуюча ознака складів кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості. «Тяжкі наслідки» як ознака складів кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості особи. Момент закінчення кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості особи. Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 152 «Зґвалтування» КК України. Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 153 «Сексуальне насильство» КК України. Його співвідношення із складами кримінальних правопорушень, передбачених ст. 152 «Зґвалтування», ст. 156 «Розбещення неповнолітніх» КК України. Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 154 «Примушування до вступу в статевий зв'язок» КК України.
Тема 31. Кримінальні правопорушення проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина. Поняття та система складів кримінальних правопорушень проти виборчих, трудових та інших особистих прав людини і громадянина.
Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 161 «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками» КК України. Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 175 «Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат» КК України.ИЮридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 182 «Порушення недоторканості приватного життя» КК України. Його співвідношення із складами кримінальних правопорушень, предметом яких є окремі види таємниць (таємниця кореспонденції, таємниця усиновлення (удочеріння), лікарська таємниця тощо).
Загальна характеристика складів кримінальних правопорушень проти сімейних прав громадян.
Тема 32. Кримінальні правопорушення проти проти власності. Поняття та ознаки корисливих кримінальних правопорушень проти власності, пов’язаних із заволодінням чужим майном та його оберненням на свою користь або на користь інших осіб (розкрадань). Предмет корисливих кримінальних правопорушень проти власності, пов’язаних із заволодінням чужим майном та його оберненням на свою користь або на користь інших осіб (розкрадань). «Таємність» викрадення чужого майна як ознака крадіжки. Момент закінчення корисливих кримінальних правопорушень проти власності, пов’язаних із заволодінням чужим майном та його оберненням на свою користь або на користь інших осіб (розкрадань). Види розкрадань та методика їх встановлення. Ознаки продовжуваних розкрадань та особливості моменту їх закінчення. Проникнення у житло, інше приміщення чи сховище як кваліфікуюча (особливо кваліфікуюча) ознака складів кримінальних правопорушень проти власності. Повторність як кваліфікуюча (особливо кваліфікуюча) ознака складів кримінальних правопорушень проти власності. Диференціація кримінальної відповідальності за викрадення чужого майна у КК України. Кримінальні правопорушення проти власності, що не пов’язані із незаконним заволодінням чужим майном. Диференціація кримінальної відповідальності за знищення чи пошкодження чужого майна у КК України.
Тема 33. Кримінальні правопорушення у сфері господарської діяльності. Загальна характеристика кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності. Кримінальні правопорушення проти системи грошового обігу, фондового ринку і порядку обігу деяких документів. Кримінальні правопорушення проти системи оподаткування і системи загальнообов’язкового державного соціального страхування. Кримінальні правопорушення проти бюджетної системи. Кримінальні правопорушення проти порядку переміщення предметів через митний кордон України. Кримінальні правопорушення проти порядку зайняття господарською діяльністю. Кримінальні правопорушення проти прав кредиторів. Кримінальні правопорушення проти засад добросовісної конкуренції. Кримінальне правопорушення проти порядку приватизації.
Тема 34. Кримінальні правопорушення проти довкілля. Поняття та система складів кримінальних правопорушень проти довкілля. Об’єктивні ознаки складів кримінальних правопорушень проти довкілля. Предмет складів кримінальних правопорушень проти довкілля. Cуспільно-небезпечні діяння у складах кримінальних правопорушень проти довкілля. Суб’єктивні ознаки складів кримінальних правопорушень проти довкілля.
Тема 35. Кримінальні правопорушення проти громадської безпеки. Загальна характеристика кримінальних правопорушень проти громадської безпеки. Громадська безпека як родовий об’єкт кримінального правопорушення: поняття та ознаки. Кримінальні правопорушення проти громадської безпеки, пов’язані зі створенням і функціонуванням злочинних спільнот та організацій. Види та ознаки злочинних організацій за КК України. Кримінальні правопорушення терористичної спрямованості. Кримінальні правопорушення проти громадської безпеки, пов’язані із предметами, які становлять підвищену небезпеку. Кримінальні правопорушення проти громадської безпеки, пов’язані з об’єктами, які становлять підвищену небезпеку.
Тема 36. Кримінальні правопорушення проти безпеки виробництва. Поняття, система та загальна характеристика кримінальних правопорушень проти безпеки виробництва. Кримінально-правова характеристика спільних ознак складів кримінальних правопорушень проти безпеки виробництва. Кримінально-правова характеристика відмінних ознак у складах кримінальних правопорушень проти безпеки виробництва. Співвідношення норм, які передбачають кримінальну відповідальність за кримінальні правопорушення проти безпеки виробництва. Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 271 «Порушення вимог законодавства про охорону праці» КК України. Його співвідношення із складами кримінальних правопорушень, передбаченими іншими статями розділу X Особливої частини КК України.
Тема 37. Кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Поняття та система кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Кримінально-правова характеристика об’єктивних ознак складів кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Кримінально-правова характеристика суб’єктивних ознак складів кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
Тема 38. Кримінальні правопорушення проти громадського порядку та моральності. Поняття та система кримінальних правопорушень проти громадського порядку та моральності. Кримінально-правова характеристика складів кримінальних правопорушень проти громадського порядку. Кримінально-правова характеристика складів кримінальних правопорушень проти моральності.
Тема 39. Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення. Поняття та система складів кримінальних правопорушень проти здоров’я населення. Склади кримінальних правопорушень, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів та інших предметів, небезпечних для здоров’я населення (ст. ст. 305 – 307, 309 – 311, 320 – 321-1 КК України). Склади кримінальних правопорушень, пов’язані з незаконним заволодінням наркотичними засобами, психотропними речовинами їх аналогами, прекурсорами, а також обладнанням, призначеним для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів (ст. ст. 308, 312, 313, 318, 319 КК України). Склади кримінальних правопорушень, пов’язані з незаконним вживанням наркотичних, психотропних речовин, їх аналогів, одурманюючих засобів, а також допінгу (ст. ст. 314 – 317, 322 – 324 КК України). Інші склади кримінальних правопорушень проти здоров’я населення (ст. ст. 321-2, 325 – 327 КК України). Об’єктивні ознаки складів кримінальних правопорушень проти здоров’я населення. Предмети складів кримінальних правопорушень проти здоров’я населення: наркотичні засоби, психотропні речовини, аналоги наркотичних засобів та психотропних речовин, прекурсори, фальсифіковані лікарські засоби, обладнання, призначене для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Диференціація кримінальної відповідальності за незаконні діяння щодо наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів з врахуванням їх кількості. Методика встановлення якісних категорій наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів. Суб’єктивні ознаки складів кримінальних правопорушень проти здоров’я населення.
Тема 40. Кримінальні правопорушення у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації. Поняття, система та загальна характеристика кримінальних правопорушень у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації. Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 329 «Втрата документів, що становлять державну таємницю» КК України. Його співвідношення із складом кримінального правопорушення, передбаченого ст. 111 «Державна зрада» КК України. Співвідношення складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 330 «Передача або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони» із складами кримінальних правопорушень, передбачених ст. 111 «Державна зрада», ст. 114 «Шпигунство» КК України. Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 332 «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України» КК України. Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 335 «Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу» КК України.
Тема 41. Кримінальні правопорушення проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та кримінальні правопорушення проти журналістів. Поняття кримінальних правопорушень проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та кримінальних правопорушень проти журналістів. Система кримінальних правопорушень проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та кримінальних правопорушень проти: кримінальні правопорушення, що посягають на державні символи України та іноземних держав (ст. 338, ст. 339 КК України); кримінальне правопорушення, що посягає на реалізацію права збиратися мирно (ст. 340 КК України); кримінальні правопорушення, що посягають на порядок виконання повноважень представниками органів державної влади, органами місцевого самоврядування, окремими посадовими особами, об’єднаннями громадян, а також кримінальні правопорушення проти громадян, які виконують громадські обов’язки, та проти реалізації (342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 3511, 3512, 352, 354 КК України); кримінальні правопорушення, що посягають на законну діяльність журналістів (ст.ст. 3451, 3471, 3481, 3491 КК України); кримінальні правопорушення, пов’язані із самовільним присвоєнням владних повноважень, а також з офіційними документами, печатками, штампами чи бланками підприємств, установ чи організацій та телекомунікаційними мережами (ст.ст. 353, 355, 356, 357, 358, 359, 360 КК України). Поняття та ознаки офіційного документу як предмета кримінального правопорушення. Кримінально-правова характеристика об’єктивних ознак окремих складів кримінальних правопорушень проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та кримінальних правопорушень проти журналістів. Кримінально-правова характеристика суб’єктивних ознак окремих складів кримінальних правопорушень проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та кримінальних правопорушень проти журналістів.
Тема 42. Кримінальні правопорушення у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку. Поняття, система та загальна характеристика кримінальних правопорушень у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку. Склади кримінальних правопорушень, безпосереднім об’єктом яких є безпека функціонування лише комп’ютерної інформації (ст. 361-2, ст. 362 КК України). Склади кримінальних правопорушень, безпосереднім об’єктом яких є безпека функціонування як комп’ютерної інформації, так і мереж електрозв’язку ( ст. ст. 361-1, 363, 363-1 КК України). Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 361 «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку» КК України. Його співвідношення із складом кримінального правопорушення, передбаченого ст. 376-1 «Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду» КК України.
Тема 43. Кримінальні правопорушення у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг. Поняття та загальна характеристика кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної із наданням публічних послуг. Поняття «нормальна службова діяльність або професійна діяльність, пов’язана із наданням публічних послуг». Поняття та ознаки неправомірної вигоди. Поняття та види службових осіб за КК України. Поняття та види осіб, які надають публічні послуги. «Істотна шкода» та «тяжкі наслідки» у складах кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг. Зловживання можливостями, обумовленими спеціальним статусом суб’єкта. Кримінальна відповідальність за підкуп. Кримінальна відповідальність за службову недбалість.
Тема 44. Кримінальні правопорушення проти правосуддя. Поняття та система кримінальних правопорушень проти правосуддя. Кримінально-правова характеристика складів кримінальних правопорушень проти правосуддя, що вчиняються шляхом протиправного впливу на суб’єктів (учасників) відносин щодо здійснення судочинства та виконання судових рішень. Кримінально-правова характеристика складів кримінальних правопорушень проти правосуддя, що полягають у порушенні виконання обов’язків в межах відносин судочинства чи виконання судових рішень особами, які є учасниками таких відносин і не є службовими особами. Кримінально-правова характеристика складів кримінальних правопорушень проти правосуддя, що полягають у порушенні виконання службових обов’язків у судочинстві.
Тема 45. Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби (військові кримінальні правопорушення). Поняття та система кримінальних правопорушень проти встановленого порядку несення військової служби. Суб’єкт військового кримінального правопорушення. Кримінальні правопорушення проти порядку підлеглості та військової честі. Кримінальні правопорушення проти порядку проходження військової служби. Кримінальні правопорушення проти порядку несення спеціальних служб.
Тема 46. Кримінальні правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Поняття та система кримінальних правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Кримінальні правопорушення проти миру. Кримінальні правопорушення проти безпеки людства. Кримінальні правопорушення проти міжнародного правопорядку. Юридичний аналіз складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 442 «Геноцид» КК України.
- Викладач: Звенигородський Олександр Михайлович